WhatsApp’ta karşıdaki kişinin mavi tikini açma

ShiftDelete.Net olarak sizlerin bizlere en çok sorduğu sorulardan birisini daha cevaplıyoruz. Bu videomuzda WhatsApp’ta mavi tik nasıl açılır sorusuna yanıt veriyoruz. WhatsApp mavi tik kapatma açma videosundan sonra sohbet ettiğiniz kişinin sadece size özel olarak mavi tikini açabileceksiniz.

WhatsApp mavi tik kapatma açma işlemi nasıl yapılır?

Özellikle yakın arkadaşlar arasında sıkıntı olabilen WhatsApp mavi tikin kapalı olması sorununa çok farklı bir çözümle yaklaşıyoruz.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

WhatsApp’ta karşıdaki kişinin mavi tikini açma

WhatsApp’ta sohbet ederken, karşıdaki kişinin mesajlarımızı okuyup okuyamadığını mavi tik sayesinde anlayabiliyoruz. Mesajlaştığınız kişi sohbete girdiğinde, mesajlar okunmuş sayılıyor ve mesaj bilgisi olarak karşıdaki kişinin mesajı okuduğunu görebiliyorsunuz. Bu özelliği isteyen kişiler kapatabiliyor, o kişilerle mesajlaşan insanlar okundu bilgisine erişemiyor. Siz, karşınızdaki kişiden mavi tiki açmasını istediğinizde, karşıdaki kişi başka insanlarda da mavi tik açılacağı için bunu kabul etmeyebiliyor.

Videoda bahsettiğimiz yöntemle beraber karşınızdaki kişinin mavi tiki kapalı olsa bile, size özel olarak bu tiki açabiliyorsunuz. Yani birbirinizle mesajlaşırken okundu bilgisi alabiliyor ancak başka insanlar ile mesajlaşırken okundu bilgisini göndermiyorsunuz. Böylelikle hem karşınızdaki kişi ile bu bilgiyi paylaşabilir hem de başka insanlardan bu bilgiyi saklayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken mavi tikini açmak istediğiniz kişi ile bir grup kurmak.

Bu özelliği aktif etmenin en kısa yolunu sizlere videomuzda gösterdik. Eğer sizin de sosyal medya uygulamaları için farklı yöntemleriniz varsa bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*