LoL’ün geliştiricisi Riot Games’ten dev hamle!

Riot Games ve kurucuları, Los Angeles, California’daki Corona virüsü yardımına bağışta bulunmak için bir araya geliyor. League of Legends geliştiricisi Riot Games, yeni tip Corona virüsü ile mücadelede yardımcı olmak için kolları sıvadı. Şirket, kurucu ortakları ile salgının yol açtığı zorluklarla mücadele etmek için çalışmalara başladı.

Riot Games’in ilk yardımı değil

Riot Games, proaktif bir şirket. İnsan hakları ve bağışlar ile yakından ilgileniyor. Öyle ki şirket, Social Impact Fund adı verilen yardım fonu için dünya çapında 25 farklı nedenden 15 milyon doların üzerinde bağışta bulundu. Virüs tarafından iptal edilen birçok LoL etkinliğine rağmen, Corona virüsü krizi sırasında destek olmaya çalışması şaşırtıcı değil.

Riot Games’ten dev bağış

Riot Games, kurucu ortak Brandon Beck ve kurucu ortak Marc Merril ile karantina dolayısıyla kapanan iş yerlerinin yarattığı kriz ve ekonomik kayıpların etkilerine karşı savaşmak için Los Angeles bölgesine 1,5 milyon dolar bağışta bulunmak için bir araya geldi.

Riot Games

Virüsle savaşmaya yardım etmek için bağışta bulunan LoL pro Faker gibi, LA Food Bank ve Belediye Başkanı fonu da yaşlılar için yemek sağlarken sağlık maliyetleri ve koruyucu giysiler için yardımda bulunuyor. Bu yardım, gergin bir ortam için çok gerekli bir sermaye. Birçok hastane ve birey, maske ve el dezenfektanı gibi koruyucu giysiler bulamıyor. Los Angeles Times’a göre, California’da Corona virüsü vakalarının sayısı her iki veya üç günde iki katına çıkıyor ve bu da hastaneler için çok fazla baskı oluşturuyor. Riot Games’in katkısı, virüsün git gide tehlikeli olmaya başladığı bir zaman için tam olarak nokta atışı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*