Huawei’den son dakika işletim sistemi açıklaması! | Teknolojioku

ABD ile Çin arasında yaşanan ticari kriz, en çok teknoloji devi Huawei markasını vurdu. Google hizmetlerinden de olan Huawei, şimdi yeni bir işletim sistemi arayışlarına girdi. 

Huawei’den son dakika işletim sistemi açıklaması!

Huawei CEO’su Huawei’nin kendi işletim sisteminin sonbahara kadar akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere hazır olacağını belirtti. Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu işletim sisteminin uluslararası piyasalar için 2020’nin ilk ya da ikinci çeyreğinde hazır olacağını söyledi.

Richard Yu yalnızca Huawei’nin Google ve Microsoft ile iş birliğinin tamamen durması durumunda şirketin kendi yazılım sistemini geliştireceğini vurguladı.

Perşembe günü CNBC’ye konuşan Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, “Hala Microsoft Windows ve Google Android işletim sistemine bağlıyız. Fakat bunu kullanamazsak, Huawei kendi B planını hazırlayacak ve kendi işletim sistemini kullanacaktır” dedi.

Geçiş süreci boyunca Çinli şirket, dünya çapındaki operasyonlarının etkilenmemesi için ABD’de üretilen kimi ürünleri satın almaya devam edebilecek. Bakalım Huawei’nin bir sonraki adımı ne olacak bu konuda? Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*