Half Life: Alyx’ten anlatılan yaratıcı matematik dersi

Oyun geliştiricisi ve yayıncısı Valve, şaşırtıcı derecede gerçekçi VR oyunu Half-Life: Alyx‘i piyasaya sürdü. Birçok oyuncu, City 17’yi keşfederken ve istilacı bir uzaylı imparatorluğu ile savaşırken bir matematik öğretmeni oyunu beklenmedik bir şekilde oynamaya başladı. Alyx sadece birkaç gün önce piyasaya sürülmesine rağmen, oyuncular farelere sigara sunma ve piyano çalma özelliği gibi oyunun etkileşimli ayrıntılarını keşfettiler. Ancak, şu an itibariyle oyun videolarına göre en eğlenceli özellik, bir avuç tebeşir ile bir silgi. Bunlar, çatıdaki bir seranın pencerelerine çizmek için kullanılabiliyor. Özellik, Twitch’te Quin69 adlı bir oyuncu tarafından keşfedildi.

Half Life: Alyx’te matematik saati

Half Life: Alyx

Charles Coomber adlı matematik öğretmeni, Corona virüsü salgını esnasında kapanan okullardan sonra işini oyunda yürütmeye karar verdi. Fonksiyonel araçlar ve silgi ile kirli bir pencere üzerinde konusunu anlatan Coomber, geometri dersi işledi. Tümler açıları anlatmaya başlayan öğretmen, öğrencilerin odaklanarak dersi dinlemesi için arada odun alıp kameraya doğru sallandırdı. Enterasan ders anlatma yöntemiyle tüm ilgiyi üstüne çeken öğretmen videoyu bir problemle bitirdi.

Yoğun ilgi topladı

Half Life: Alyx

Yeni ders stratejisi işe yarıyor gibi görünüyor. Şimdiye kadar, yaklaşık yarım milyon insan VR matematik dersini izledi. Elbette, çoğunun amacı açı konusunu öğrenmek değil. Ancak deneyimlerinden bahseden kullanıcılar eğlenirken kolayca bir şeyler öğrendiklerini söylediler. Bu kreatif ders anlatma yönteminin başka versiyonları çıkacak mı yakında göreceğiz. Half Life: Alyx eşliğinde anlatılan matematik dersini buradan izleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*