Google’dan yeni reklam stratejisi | Teknolojioku

Google, görsel aramalarda farklı reklamlar göstermeye hazırlanıyor. Şirket, söz konusu reklam stratejisini test etmeye başladı bile. 

Google’dan yeni reklam stratejisi

Daha önce de Google Görseller’de alışveriş için reklamlar kullanılıyordu. Gelen yenilikle birlikte reklamverenler, sponsorlu reklamlardaki birden fazla ürünü arama sonuçları arasında vurgulayabilecek. Google, şu anda bu reklam türünü test ediyor. Bu yüzden bu küçük ve rastgele test grubunun bir parçası değilseniz henüz bu reklamları göremeyebilirsiniz.

Platforma eklenecek yeni özellikle birlikte Google Görseller’de çeşitli aramaların görsel sonuçlarında sponsorlu ürünlerin üzerine gelebilecek ve fiyat, marka ve diğer bilgileri görebileceksiniz. Yeni reklam sistemine ileriki dönemlerde daha fazla kategorinin eklenmesi planlanıyor.

Reklamverenler artık reklamlarını, markalarını ve ürünlerini görsel bir şekilde aktarabilecek. Resimler, açıklamalar ve promosyonlar da Google Görseller’de kullanıcılara sunulacak. Google ayrıca perakendecilerin, bilgileri potansiyel müşterilere gösterebilmeleri için ücret talep etmeden ürün verilerini sunmalarına izin verecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*