Google, Android sitesinden Huawei telefonları kaldırdı! | Teknolojioku

Google’ın Huawei’nin Android lisansını iptal etmesiyle büyük bir tartışmanın fitili alevlenmiş ve son olarak ABD Ticaret Bakanlığı, Huawei’ye 90 gün ek süre tanımıştı.

Android internet sitesinden Huawei telefonlar kaldırıldı!

Bu sürecin sonunda ne olacağı henüz bilinmiyor; ancak eğer Huawei liste dışında kalırsa Google Play Store, Huawei telefonlarda artık bulunmayacak; bu da Google servislerinin bu telefonlarda artık çalışmayacağı anlamına geliyor. 

Diğer yandan dikkat çeken bir diğer nokta ise resmi Android internet sitesinden iki Huawei modelini ve markayı tamamen kaldırılmış olması. Bu modeller Huawei‘nin geçtiğimiz aylarda dünyaya duyurduğu Huawei P30 Pro telefonu, diğeri ise esnek ekranlı yapısıyla bir ilk olan Huawei Mate X

Sayfaya girmeye çalışan kullanıcılar artık bu modelleri göremiyor ve bunun yerine Samsung, LG, Motorola, Nokia ve Xiaomi markaları öne çıkarılıyor. Ayrıca Huawei Mate 20 Pro‘nun da Android Q Beta programı dışında kaldığını belirtmemiz gerekiyor. 

Kısa bir süre önce Huawei Mate 20 Pro modeli Android Q Beta programından çıkarılmıştı. Huawei için Android döneminin bittiği artık resmi olarak tescillenmiş oldu. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*