EBA TV Canlı İzle – EBA TV frekans ayarı nasıl napılır?

EBA TV canlı izle ve EBA TV frekans ayarı nasıl yapılır? son dönemde arama motorlarında en popüler kelimelere dönüştü. Bunun nedeni ise corona virüsüne karşı ülkemizde alınan tedbirler kapsamında okulların tatil edilmesi ve uzaktan eğitime geçilmesi oldu. EBA TV olarak adlandırılan ve ilkokul, ortaokul, lise olmak üzere üçe ayrılan kanallar üzerinden uzaktan eğitim dersleri izlenebiliyor.

TRT EBA TV frekans ayarı nasıl yapılır? – EBA TV Canlı İzle

EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise kanalları SD ve HD olmak üzere iki farklı kalitede yayın yapıyor. HD yayınları izleyebilmek için HD uydu alıcısına / televizyon ihtiyaç duyulurken, SD yayınlar normal televizyonlar ile izlenebiliyor.

TRT EBA TV frekans ayarı

Standart uydu alıcılarının yanı sıra Tivibu, Turkcell TV+, Vodafone TV, D-Smart ve Bein Digiturk platformları üzerinden izlemeniz mümkün. Uydu alıcınızın veya dahili uydu alıcısına sahip televizyonunuzun manuel arama / kanal ekleme bölümüne aşağıdaki frekansları girerek kanalları kolayca yükleyebilirsiniz.

TRT EBA TV FREKANS BİLGİLERİ

SD Alış bilgileri:

Alış frekansı :11.916 MHz

Polarizasyon : Dikey (V)

Sembol oranı : 30.000

FEC : 3/4

HD Alış bilgileri:

Alış frekansı :12.084 MHz

Polarizasyon : Yatay (H)

Sembol oranı : 13.750

FEC : 2/3

Bu frekansları nasıl gireceğinizi bilmiyorsanız: kurulum aşamalarını anlatan birkaç YouTube videosunu sayfanın alt kısmına ekledik.

EBA TV İlkokul Canlı İzle – Yayın Akışı

İlkokul öğrencileri aşağıdaki linke tıklayarak canlı yayını izlemeye başlayabilir, ayrıca aşağıda yer alan yayın akışından hangi derslerin ne zaman yayınlanacağını öğrenebilirsiniz.

İlkokul uzaktan eğitim derslerini izlemek için tıklayın

EBA TV Ortaokul Canlı İzle – Yayın Akışı

Lise öğrencileri aşağıdaki linke tıklayarak canlı yayını izlemeye başlayabilir, ayrıca aşağıda yer alan yayın akışından hangi derslerin ne zaman yayınlanacağını öğrenebilirsiniz.

Ortaokul uzaktan eğitim derslerini izlemek için tıklayın

EBA TV Canlı İzle - Ortaokul yayın akışı

EBA TV Lise Canlı İzle – Yayın Akışı

Lise öğrencileri ilkokul ve ortaokul ile benzer şekilde 23 – 27 Mart tarihleri arasında eğitime bu kanallar üzerinden devam edecek.

EBA TV Canlı İzle – Lise için buraya tıklayabilirsiniz

EBA TV Canlı İzle - Lise yayın akışı

TRT EBA TV frekans ayarı

Aşağıdaki YouTube videolarını kurulum konusunda fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*