77 yaşındaki adama Pokemon cezası!

Pokemon Go, özellikle ilk çıktığı günlerde oyuncular arasında çok sevilen bir oyun olmuştu. Ancak, oyun sevgisi İspanya’da corona virüsü sebebiyle ülkenin karantinaya alınmasına rağmen, Pokemon peşinde sokakta yürüyen yaşlı bir adamın ceza almasına sebep oldu.

Pokemon Go Karakterleri

Karantinada Pokemon yakalamaya çıkan yaşlı adam!

Corona virüsü (covid-19) salgını nedeniyle en çok vaka ve ölüm sayısına sahip olan ve bu nedenle sokağa çıkma yasağının geldiği ülkelerden biri olan  İspanya’da 14 Nisan tarihinde karantina ilan edilmişti. Ailelerden sadece bir kişinin market alışverişi yapmasına izin verilen ülkede insanlar evlerine kapanmış durumda.

Pokemon Go

Ancak, bu yasaklar, yaşlı bir oyunseveri durdurmaya yetmedi. Madrid’de Pazar günü, 77 yaşındaki bir adam krizin ortasında bile, Pokemon peşinde koşmaktan vazgeçemedi. Genelde gençlerin oynadığı oyunu oynamak için sokağa çıkan ve Pokemon arayan yaşlı adam polisin radarına yakalandı.

Polisler, yaşlı adama dışarıda ne yaptığını sorduklarında ise, cevabı çok açıktı; “Pokemon yakalıyorum.” Madrid polisi, adama ceza kestikten sonra, durumu bir Twitter gönderisinde paylaştı. “Pokemonları, dinozorları ve her türlü sihirli hayvanı avlamak, şu koşullar altında yasaktır. Herhangi bir bahane uydurmaya çalışmayınız.”

Geçen hafta benzer bir haber İtalya Como’dan gelmişti. 31 yaşındaki bir adam sokaklarda kızıyla pokemon avlamaya çalışırken yakalanmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*